פסיכולוג בכפר סבא

ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגיייעוץ פסיכולוגי הינו אינטראקציה בין אישית בין המתייעץ לאיש המקצוע שמטרתה לעורר שינוי רצוי ברגשות, מחשבות והתנהגות ובהתאם לרצונו של המתיייעץ. כל אדם בכל זמן יוכל להנות ולהפיק תועלת מייעוץ פסיכולוגי. אנשים מגיעים לקבל ייעוץ פסיכולוגי על מנת להתמודד עם מצבי כעס, דיכאון וחרדה, להתגבר על התנהגויות הפוגעות באיכות החיים שלהם או כדי לברר לעומק שאלות ולבטים בנושאי קריירה, זוגיות, הורות וכו'. אם רוצים לקבל טיפול של פסיכולוג בחיפה חשוב לדעת שהיום ניתן לקבל ייעוץ פסיכולוגי גם ממרחק און ליין באמצעות סקייפ.

איך מתנהל הייעוץ הפסיכולוגי

הצעד לא קל אך משמעותי וחשוב, אם חשת בצורך. הפניה הראשונית היא טלפונית, ובמהלכה תתבקש לפרט את הסיבה לפניה. ניתן בשיחה זו לשאול כל דבר לגבי סוג הכשרתו ואופן עבודתו של המטפל, ולהתרשם מקולו ומגישתו.
ישנם מספר רב של סוגי ייעוץ פסיכולוגי בכפר סבא, כמו גם שיטות ודיסציפלינות. המשותף לכולם הוא ביסוס אינטראקציה מטיבה בין מטפל למטופל, תוך היווצרות יחסי אמון וקירבה המושתתים על אמפתיה מצד הדמות המטפלת. אותה עמדה אמפתית מאפשרת למטופל חשיפה עצמית ובקונטקסט טיפולי גם מהווה פתח לשינוי ובחינת דרכים חדשות.
בחייו של האדם יש מקרים רבים בהם מתעוררים סימני שאלה ותהיות. לעיתים בכוחו של היחיד להגיע לכדי תשובות ומענה לקשיים המתעוררים, ולעיתים הוא נדרש לייעוץ ולסיוע חיצוני שיאפשר באמצעות תהליך משותף להתמודד עם מציאות חדשה ואף להגיע לפתרון בעיות. קיימים אנשי ייעוץ רבים: יועצים עסקיים, יועצים משפטים, יועצים שיווקיים וכן בתחום הפסיכולוגי.

ייעוץ פסיכולוגי כפגישה טיפולית ראשונה

הייעוץ נועד להוות מענה לאנשים החווים קשים ומשברים נפשיים בחייהם, אשר נזקקים לעזרה ולסיוע. יש לציין שהייעוץ הפסיכולוגי אינו נועד אך ורק עבור אנשים המאובחנים כבעלי הפרעה פסיכופתולוגית, אלא מטרתו לסייע לאנשים רבים המעוניינים לשפר את איכות חייהם ולשמר אורח חיים תקין, נורמטיבי, פורה ומשגשג.לייעוץ הפסיכולוגי פנים רבות – יש המכנים את הפגישה הראשונה בטיפול פסיכולוגי כפגישה ייעוצית. לפגישה זו מספר מטרות: תיאור הבעיה או הסיבה בגינה הגיע האדם; קבלת אינפורמציה מפי המטפל לגבי סוגים שונים של טיפולים בהתאם לרקע ולבעיה; הגדרת מטרות טיפוליות; התייעצות לגבי בן זוג, קרוב משפחה, חבר, או אדם קרוב אשר לדעת הפונה זקוק לעזרה ולטיפול אך אינו מעוניין לפנות בכוחות עצמו.