פסיכולוג בכפר סבא

טיפול פסיכולוגי אישי

טיפול פסיכולוגי אישיטיפול פסיכולוגי אישי הוא טיפול מיוחד, רגשי וחוויתי שמזמין להעמקה של הקשר בין האדם לעצמו. הרציונל העומד מאחורי השיטה אומר שכל התנסות שעברנו במהלך חיינו נשארת צרובה בגוף, ולכל תא יש "זכרן תאי" שמאחסן בתוכו את המידע של חיינו. הזיכרונות הטבועים בגוף – הם אלה שמעצבים את חיינו ומשפיעים לנו על איכותם. בעזרת העמקה אל מסתורי הגוף אנחנו מביאים בעצם לשחרור תבניות רגשיות שמוטבעות בתוכנו המון שנים. לכל אחד מאיתנו זיכרונות רגשיים (נעימים וטראומתיים) כאלה.
כך לדוגמא נעבוד עם אדם הסובל מהתקפי חרדה שעל פניו אין שום סיבה רציונאלית לקיומם. כל התשובות מונחות בתוכנו ונגישות לנו בכל רגע נתון. טיפול זוגי בחיפה שונה מטיפול פסיכולוגי אישי אבל מתבסס על אותם עקרונות.
אדם מורכב מכמה רבדים: גוף פיסי, גוף רגשי, גוף מנטאלי (המחשבות שלנו) ורובד רוחני. לכן, שלא כמו בשיטות טיפול אחרות, הטיפול שלנו הוא שלם וככזה, הוא נותן מקום לכל הרבדים שלנו לקבל ביטוי וזה קורה דרך עבודה עם הרגשות שלנו, עם המחשבות שלנו וגם עם הגוף בכל מיני אופנים. רק חיים במודעות לכל אחד מהרבדים הללו וההשפעה שלו על חיינו תאפשר לנו להתקיים בצורה שלמה, מלאה ומספקת. בדרכי למדתי שלא משנה הדרך בה הגוף בוחר לבטא את הדיסוננס פנימי הקיים בחיינו.
האמירה היא תמיד ברורה:
אני רוצה לבטא את עצמי בצורה יותר טובה
אני רוצה לתת יותר מקום לצרכים שלי בחיים
אני רוצה לפעול אחרת ממה שההורים שלי גידלו אותי לחשוב
אני רוצה לחיות בשמחה
אני רוצה להיות מחובר לחברים
מתוך ניסיון אישי ולמידה עצמית אני מציעה היום ללוות אותך בתהליך האישי שלך, להנחות אותך איפה לחפש את התשובות, להשתמש בטכניקות טיפוליות שלמדתי כדי לעזור לך ללמוד מהם שאיפותיך הפנימיות ואיך ניתן להשיג אותם, להבין את החוכמה הטמונה בגוף והקשר הישיר שלה עם הנפש שלנו ולהשתמש בתובנות האלה כדי להתחיל כבר היום להפיק יותר הנאה מהחיים, לחיות בהרמוניה עם רגשותינו, מחשבותינו, גופינו וליבנו.
בכדי לאפשר לתהליך לקרות נעזר גם במגוון טכניקות טיפוליות בהתאם לצרכי הטיפול ביניהן: עבודה עם נשימה, דמיון מודרך, התמקדות, מגע אנושי, הילינג, הכרה ותיעול האנרגיה שלנו ועוד.