פסיכולוג בכפר סבא

טיפול זוגי

טיפול זוגיאין דבר כזה מערכת יחסים מושלמת עם זאת, זה אפשרי עבור כל מערכת יחסים להיות כמעט מושלמת עם קצת עזרה מטיפול זוגי. בניגוד לאמונה הרווחת, טיפול זוגי איננו שמור רק לזוגות עם בעיות ביחסים או זוגות נשואים השוקלים גירושין. למעשה, זוגות רבים שוקלים טיפול זוגי בעת קבלת החלטות גדולות כמו מעבר דירה, פתיחת עסק או אירוסין. פתרון סכסוכים הוא המטרה העיקרית של כל פגישה טיפולית, אולם גם אם אין סכסוך גדול, טיפול יכול לעזור לשני אנשים להימנע מעימות עתידי. גם עם מדובר על טיפול זוגי בצפון כל בעיה ניתן לפתור.

למרות שזה נראה חסר טעם, זוגות רבים שוקלים ייעוץ זוגי לאחר שהפך למאורס, גם אם הם מאושרים, ואין כלל סכסוך. טיפול זוגי מסייע לזוגות רבים יותר לפתוח את קווי התקשורת, שיכולים להוביל לנישואים מאושרים יותר. ייתכן שקיימים בעיות מסוימות שהזוגות הללו לא דנו עליהם מבעוד מועד היותם מאורסים. בשיחה עם יועצת טיפול זוגי של בני הזוג, ניתן להפוך הכול לקל יותר כתוצאה מכך, אם זוגות יכולים ללמוד כיצד לתקשר טוב יותר האחד עם השני לפני שיש סכסוך, הם יכולים למנוע טיפול זוגי אינטנסיבי יותר, מכיוון שכל מטפל זוגי צריך להיות משכיל ומיומן בפתרון סכסוכים בין בני זוג.

למרבה הצער, יש פעמים שזוג יצטרך טיפול זוגי על מנת לטפל בבעיות רציניות יותר כגון בגידה והתמכרויות. במקרים אלו העבודה של הפסיכולוגית היא כפולה במהלך טיפול. ראשית, על המטפל להבין את הסוגיות השונות בין בני הזוג וכל אחד בנפרד, ואיך זה משפיע על מערכת היחסים שלהם. זוהי גם הזדמנות לכל אדם לדון כיצד נושאים אלה משפיעים עליהם באופן פרטני. זה נותן למטפל את ההזדמנות לנתח את הנושא ולבוא עם דרכי פתרון שיסייעו לבני הזוג להבין האחד את השני. פעמים רבות המטפל צריך לדבר עם כל אחד מבני הזוג בפגישות ייעוץ נפרדות, במיוחד אם קיימות בעיות באמון שמונעים מבני הזוג תקשורת. במצבים קשים אלה, עבודת המטפלים היא לעזור לבני הזוג להתמודד עם רגשות שליליים אחד כלפי השני, וללמוד לסלוח ולעבור הלאה, אם הם מעוניינים בהצלת מערכת היחסים שלהם.